1h+kk+kh Hiirosentie 52 A 3, 90140 Oulu , 59 000 €

Tarjolla ostettavaksi heti vapaa helmi Hiirosentieltä, Karjasillalta. Huoneiston kaikki pinnat on täysin saneerattu alkuperäisen puu-Karjasillan henkeä kunnioittaen ja samalla saneerattiin myös huoneiston talotekniikka. Maalämmössä oleva velaton taloyhtiö on hyvin pitänyt huolta omaisuudestaan, tarvittavat kunnostustoimet on tehty ajallansa ja taloyhtiön kassa on hyvässä kunnossa.
Tervetuloa tutustumaan-ihastumaan-ostamaan omaksi. Lisätiedot ja esittelyt: Ari Martikainen P. 050 4663606.

Esittelyt

Perustiedot

Kohdenumero 21401163
Sijainti Hiirosentie 52
Kohdetyyppi kerrostalo
Huoneistoselitelmä 1h+kk+kh
Asuinpinta-ala 32 m2
Kerros / kerroksia 1 / 2
Myyntihinta 59 000 €
Velaton hinta 59 000 €

Tontti ja kaavoitus

Tontin omistus vuokrattu
Lisätietoa kaavoituksesta Asemakaava

Rakennukset

Asuinpinta-ala 32 m2
Muut tilat 0 m2
Kokonaispinta-ala 32 m2
Lämmitysjärjestelmä maalämpö
Rakennusmateriaali puu
Katto Harjakatto
Kate Huopa
Energiatodistus ­Voimassa 28.09.2033 saakka.

Kunto ja varustus

Keittiön kuvaus Täysin saneerattu laitteineen.
Keittiön lattiamateriaali vinyyli
Keittiön seinämateriaali maalattu
Keittiön työtasot laminaatti
Liesi keraaminen
Jääkaappi ja pakastin jääkaappi/pakastin
Keittiön muu varustus kiinteät valaisimet, liesituuletin / suodatin
Muut säilytystilat vinttikomero
Tehdyt remontit Huoneisto on ammattilaisten toimesta kauttaaltaan täysin saneerattu.
Lattiamateriaalit Kuivien tilojen lattiassa vinyylilankkulattiat, kylpyhuone ja erillinen WC laatoitettu.
Yleiskunto hyvä

Kustannukset ja rasitukset

Velaton hinta 59 000 €
Velaton hinta / m2 1 843.75 € /m2
Myynti hinta 59 000 €
Myynti hinta / m2 1 843.75 € /m2
Hoitovastike 176 € /kk
Yhtiövastike yhteensä 176 € /kk
Muut maksut Varainsiirtovero 1,5 % velattomasta hinnasta maksetaan kaupanteossa. Pesutupamaksu 12,00 €/kk. Ostaja vastaa omistusoikeuden rekisteröintikustannuksista ja osakekirjan sähköistämisestä, pankinkulut saa ostaja omalta pankilta.